Felgi aluminiowe

felgi aluminiowe
felgi aluminiowe

Felgi to obręcze, na które zakłada się opony samochodowe. Dawniej były one proste i spełniały tyko swoją funkcję. Jednak wraz z ewolucją motoryzacji i wyglądu, ceny i jakości aut zaczęto również zmieniać wygląd felg aluminiowych. Felgi są wyrabiane ze stali lub stopu aluminiowego.

 

Felgi aluminiowe są droższe, ale są solidne i lekkie, a także rewelacyjnie się prezentują. Jednak w dzisiejszych czasach felgi to nie tylko obręcze do opon samochodowych, są one również doskonałym elementem dekoracyjnym. Zakłady wytwarzające alufelgi prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów i barw alufelg. Sklepy proponują nam alufelgi matowe i błyszczące, srebrne lub kolorowe. W zależności, z jakiego materiału felgi są wyprodukowane, wzoru jaki wybierzemy – ich ceny również są rozmaite.

 

Kupujący sam musi zadecydować, jakie felgi najlepiej będą mu odpowiadać. Istnieją również felgi robione specjalnie na zamówienie. W tym segmencie prym wiodą felgi aluminiowe trzyczęściowe, które mają wiele zalet – felgi aluminiowe są produkowane pod życzenie zamawiającego, co oznacza, że praktycznie każda osoba będzie w stanie dostać swoje wyśnione alufelgi.

Osoba zamawiająca felgi może wybrać praktycznie dowolny styl alufelg, ich barwę a także wymiar. Tego typu felgi są również prostsze w naprawie, z tego prostego względu, że da się podmieniać części składowe na zupełnie świeże. Niestety, znacznym problemem jest jak w większości tego typu sytuacji pieniądze – felgi aluminiowe wytwarzane pod zamawiającego są nieprzeciętnie drogie i skierowane raczej do posiadaczy samochodów sportowych i luksusowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *